Jak radzić sobie z niedobrym pracodawcą?

To jak traktujesz swoją pracę i jak spostrzegasz własny pobyt w tamtym miejscu zależeć będzie wiele od tego jak postrzegasz swojego pracodawcę. Termin pracodawca oznaczałby zarówno Twojego bezpośredniego przełożonego i samą firmę. Jeżeli czujesz, iż masz złego pracodawcę istnieje jedynie małe prawdopodobieństwo, iż pozostaniesz w tej firmie.

Ale w jaki sposób radzić sobie ze złym pracodawcą? Nie możesz ot tak zrezygnować bez przemyślenia możliwości, które masz. Co zrobisz, kiedy w następnej pracy skończysz z jeszcze gorszym szefem? Będzie lepiej, jeśli poznasz techniki radzenia sobie z takimi problemami. Oto kilka pomysłów jak radzić sobie ze złym szefem.

1. Posiadanie złego pracodawcy nie jest dobrą rzeczą, ale to nie jest czymś nowym. Ludzie mieli problemy z pracodawcami od momentu powstało pojęcie zatrudnienia. Oceń swoją sytuację i spróbuj dowiedzieć się, w czym leży problem.

2. Co szczególnie jest Twoim problemem? Czy jest to kierownik czy może polityka firmy jako całość. Odpowiedź na te pytania powinna określić kierunek działania.

3. Jeśli masz kłopoty ze swoim zwierzchnikiem spójrz na rzeczy, które możesz uczynić. Być może będzie można złożyć zażalenie na zachowanie przełożonego. Tylko pamiętaj, że cokolwiek uczynisz nie może być sprzeczne z strategią firmy.

4. Jeżeli masz kłopoty dla przykładu z menedżerem, możesz poprosić o pomoc dział HR firmy. Ludzie obsługujący ten dział powinni być w stanie poradzić sobie z tego gatunku problemem.

5. Należy uwzględniać, iż skarga przeciwko konkretnej osobie powinna być rzeczowa i autentyczna. Wszystko powinno być wykazane. Jeśli chodzi tutaj o pewnie nieporozumienie nie może to być argument, aby narzekać.

6. Można zwyczajnie pomyśleć o zmianie pracy. Narzekanie na politykę firmy nie będzie czymś, co jest pozytywnie postrzegane przez wielu ludzi. Zostanie jedynie rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia.

To są niektóre z rzeczy, które możesz zrobić, żeby poradzić sobie ze złymi pracodawcami.

Reklamy