Z jakiej przyczyny pracownicy odchodzą? Najważniejsze powody

Zmiany w kadrach pracowniczych są wielkim kłopotem dla każdej firmy. Koszt zastąpienia zatrudnionego jest nieraz niezwykle duży, potrzeba na to dodatkowego czasu. Kłopotem będzie konieczność przeszkolenia nowego pracownika. Dobrym pomysłem jest wskutek tego utrzymanie stałej kadry.

Jednym ze środków na zatrzymanie pracownika jest poznanie powodów, dla jakich rezygnują oni z pracy w pierwszej kolejności. Jakie są najczęstsze czynniki ich rezygnacji z pracy? Oto skrótowy przewodnik przedstawiający najczęstsze powody.

1. Profesjonaliści twierdzą, iż pracownicy w zasadzie nie rezygnują z pracy, oni opuszczają swoich menedżerów. Gdy przełożony wie jak świetnie dogadywać się ze swoimi ludźmi i traktuje ich świetnie, też jako zwierzchnik i człowiek, wówczas pracownicy pozostaną nawet w nie najlepszej pracy.

2. Reorganizacja winna odbywać się jedynie wtenczas, kiedy istnieje realna potrzeba. Jeśli firma wykonuje ją co rok lub co sześć miesięcy, pracownicy mogą być naprawdę sfrustrowani i mogą stwierdzić, iż jest to powód do opuszczenia miejsca pracy. Reorganizacja oznacza dla zatrudnionych dużo zamieszania.

3. Firmy powinny mieć jakąś formę rywalizacji wśród własnych zatrudnionych, ale to wszystko winno być uczynione w sposób przyjazny. Jeśli zostanie to zrealizowane nieprawidłowo będąc źródłem stresu pośród pracowników może to być argument do odejścia.

4. Pracownicy muszą czuć wsparcie firmy, wtenczas rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie będzie miało miejsca.

5. Winna być równowaga miedzy pracą a życiem pracownika. Kiedy tylko poczują się jak niewolnicy to zaczną wyszukiwać sposobu aby odejść z firmy.

6. Gdy zatrudniony zostanie zatrudniony ma pewne oczekiwania w oparciu o to, co przyrzeczono mu w procesie rekrutacji. Jeśli te oczekiwania nie zostaną zrealizowane to poczuje się oszukany i będzie myśleć o pracy u kogoś innego.

To jedynie parę względów, dla jakich pracownicy opuszczają miejsce zatrudnienia.

Reklamy